Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


 
PrijemPrijem  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  PristupiPristupi  
POSETTE NAŠ FORUM - French cars Serbia

 

 Dacia Logan 1.5 dci

Ići dole 
4 posters
AutorPoruka
veterinar

veterinar


Broj poruka : 67
Datum upisa : 25.11.2011

Dacia Logan 1.5 dci Empty
PočaljiNaslov: Dacia Logan 1.5 dci   Dacia Logan 1.5 dci Icon_minitimeSub 3 Dec - 2:12:05

Kad vec nesanicarim, da otvorim i ovu temu...

Auto je 2006-to godiste i do sada sam presao sa njim 152.000 km. Ono sto sam ocekivao od auta, to sam i dobio.
Auto je kupljen za 9300 evra. Za paket opreme koji je ukljucivao klimu i jos neke sitnice bilo je potrebno izdvojiti oko 1000 evra vise, sto je premasivalo mogucnosti koje su vec bile premasene. Razmisljao sam o Laguni karavan dci, polovnoj naravno, ali sam se odlucio za nov auto cije odrzavanje je povoljnije.

Do sada sam uradio 15 redovnih servisa, od kojih prvih 10 kod ovlascenih servisera. Vanredno nisam svratio u servis nikad.
Vanredne intervencije u sklopu redovnih poseta servisu:
- 90.000 km zamena kraja leve spone i ciscenje ventilatora kabine
- 150.000 km - zamena "džeka" na "senzoru bregaste osovine".

Fotografija je napravljena pre cetiri meseca.

[You must be registered and logged in to see this image.]


Motor nije nikad zatrzao. Brzinomer laze, ali ne strasno. Na 115.000 km, na autoputu, brzinomer je pokazivao 180 km/h, a GPS 170 km/h. Motor nije cipovan, niti je bilo sta "budženo". Paralelno uz mene vozen je drugi auto sa GPS-om (Audi, ne Dacia), zbog kontrole. Brzinomer i GPS su pokazivali slicno.
Od 120.000 osecam nesto slabije performanse (ne mogu dostici 170 km/h po brzinomeru) i sumnjam na pomeren remen za "jedan zub" pri postavljanju. Jednostavno, osecam da to ime veze s tim (motor je nakon tog servisa postao glasan na 2500 obrtaja koliko je ranije bio na oko 3000), ali necu nista cackati do iduceg velikog servisa.
Gume sam menjao jednom, na oko 80.000 km, a plocice na oko 90.000 km. Zamenske i dalje stoje i imaju oko 6-7 mm "mesa". Paknovi i diskovi su fabricki, kao i set kvacila, vodena pumpa, akumulator...
Korozije nema na mestima gde se ume pojaviti, a nije radjena antikorozivna zastita (sto cu izvesti sam u prolece).
Motor leti potrosi oko 4,7 l, zimi oko 5,3 l/100 km. Toliko trosi prosecno, mada mislim da vise potrosim na autoputu jer vozim na 3000 o/min (oko 130 km/h po brzinomeru), dok po gradu saltam na oko 2000 obrtaja.

Mana su mu glasni brisaci (to je kod svih izrazeno, struganje gumica brisaca po staklu) i osetljiva i neugledna plastika enterijera.
Mali servis je u proseku kostao oko 8000 dinara kod ovlascenih servisera, dok ga kod kuce uradim za prosecno 4000 dinara (mada sam preterao, jer filter vazduha, ulja i Elf 5W-40 (4 l) nabavljam za 3000 dinara).
Veliki servis kosta kod ovlascenih izmedju 30000 i 50000 dinara (neverovatna razlika izmedju cene u beogradskom i pancevackom servisu), dok sam ga privatno uradio za oko 25000 dinara (1 evro je bio oko 90 din.).

Auto ne trosi ulje (od servisa do servisa merna sipka pokazuje zanemarljivu razliku), turbina je suva. Ne znam kako je konstruisan rashladni sistem, ali motor nije sklon pregrevanju cak ni tokom zastoja u koloni tokom leta. Ventilator hladnjaka je ukljucen samo jednom, koliko znam, i to dok sam turirao na 35 stepeni u mestu (nakon prolaska kroz gadsku guzvu) nekoliko minuta kako bih video na koliko stepeni ce se (i da li ce se) pokrenuti.

Dci je startniji nego sto papir govori. Imam najslabiji motor u ponudi, od svojih 65 KS i 160 Nm na 2000 o/min. Kriva obrtnog momenta pokazuje da ima preko 140 Nm od 1500 do 3500 obrtaja, tako da odaje utisak vece snage.
Servo je hidraulicni i nema probleme kakve povremeno imaju elektricni kod Logana i Sandera.

Zbog zelje da povremeno pobegnem iz grada odgovara mi veliki prtljaznik. Tu dolazimo do trece mane koje sam se setio sada, a to je - neoboriv naslon zadnjeg sedista. Ipak, u prtljaznik od 510 litara stane sasvim dovoljno, pogotovo uz krovne nosace. Ovako izgleda hrpa stvari pri povratku sa mora, pri cemu su u autu bila cetiri putnika

[You must be registered and logged in to see this image.] .

Ovako prtljaznik izgleda kada se krece na visednevno uzivanje

[You must be registered and logged in to see this image.] .

Putovao sam prema moru Loganom razlicitim povodima (na Istru mislim) 15-ak puta do sada, obilazio Bosnu, penjao se na Učku, obišao Ohrid, imao par skokova do Mađarske, uživao malo u Italiji, Sloveniji... Bilo je mnogo planova za obilaske raznih destinacija po Evropi, ali neke cudne okolnosti su umesale svoje prste, pa sam se preusmerio ka predivnoj nam Srbiji. Logan je obisao Lisinu, Crni Vrh, Carsku baru, Vrsacki breg, Strazilovo mnogo puta, kao i Srebrno jezero i golubacki kraj, belocrkvanska jezera, Palić, redovno sam nosio rucak od kuce na Avalu, Zmajevac, Gradac... popeo se (ne autom Smile ) na Ostrovicu... obisao mnoga mesta na Dunavu, Tisi, kanalima....

Uz auto dobio sam i nesto najvrednije, a to su prijatelji. To je slucajnost, nema veze sa autom, jer neki od njih Logane i ne voze vise. Preko odredjenih foruma pronasao sam nekoliko ljudi sa kojima bih delio svako dobro i preuzeo na sebe sve njihove more. Oni su se vec dokazali u suprotnom smeru.

Sve u svemu, nije to loš autić. Dacia Logan 1.5 dci 184300
Nazad na vrh Ići dole
Ryan

Ryan


Broj poruka : 1935
Datum upisa : 17.06.2010
Godina : 53
Lokacija : Beograd

Dacia Logan 1.5 dci Empty
PočaljiNaslov: Re: Dacia Logan 1.5 dci   Dacia Logan 1.5 dci Icon_minitimeSub 3 Dec - 6:25:20

Iz iskustva nekih mojih prijatelja mogu da potvrdim tvoju priču. Svi su vrlo zadovoljni ovim automobilom. Iskreno ne bih ze zalio da imam karavana sa 7 sedišta, mnogo mi se dopada...
Nazad na vrh Ići dole
http://www.autodelovi-simcar.com
ske

ske


Broj poruka : 589
Datum upisa : 22.06.2010
Lokacija : https://www.youtube.com/watch?v=0-FT35IgB8c

Dacia Logan 1.5 dci Empty
PočaljiNaslov: Re: Dacia Logan 1.5 dci   Dacia Logan 1.5 dci Icon_minitimeSub 3 Dec - 7:39:40

auto je kao balerina Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
veterinar

veterinar


Broj poruka : 67
Datum upisa : 25.11.2011

Dacia Logan 1.5 dci Empty
PočaljiNaslov: Re: Dacia Logan 1.5 dci   Dacia Logan 1.5 dci Icon_minitimeSub 3 Dec - 7:40:13

Karavan sa jacim dizelasem i sedam sedista je moj san. Imao sam (imam jos uvek) neke ideje.

[You must be registered and logged in to see this image.]

Krovni deo nije obavezan, jer se vrlo lako u unutrasnjosti kabine moze postaviti rasklopiva konstrukcija sa lezajem. Imam nekoliko šema u drugom kompjuteru, a Logan "kamper" za cetiri osobe (ima i lezaj za dve osobe u kabini) izgleda kao na fotografijama i snimku dole.

Nazad na vrh Ići dole
Ryan

Ryan


Broj poruka : 1935
Datum upisa : 17.06.2010
Godina : 53
Lokacija : Beograd

Dacia Logan 1.5 dci Empty
PočaljiNaslov: Re: Dacia Logan 1.5 dci   Dacia Logan 1.5 dci Icon_minitimeSub 3 Dec - 9:50:25

Odlican porodican automobil. Čak mi je i vrlo dopadljivog izgleda..
Nazad na vrh Ići dole
http://www.autodelovi-simcar.com
Pepe le tvor

Pepe le tvor


Broj poruka : 601
Datum upisa : 21.06.2010
Godina : 58

Dacia Logan 1.5 dci Empty
PočaljiNaslov: Re: Dacia Logan 1.5 dci   Dacia Logan 1.5 dci Icon_minitimeSub 3 Dec - 13:11:11

Ti Renoovi DCI motori su se pokazali sasvim solidno, možda su Rumuni otišli za nijansu i dalje, pa se kod Dačija ređe javljaju kvarovi tipični za Renoove 1.5 dizelaše (dizne, bridzevi, senzori). Solidnog je izgleda ali mogli su je pustiti da bude 10 cm šira, nekako mi je unutra udobna, ali uska, if you know what i mean. Prijatelj je ima i jedne zime smo obojica seli u auto u zimskim jaknama, i bilo je mesta sasvim malo više nego u R4. Vrlo intimna atmosfera. Auto je malo visočiji pa ja imam utisak da je nestabilan u krivinama, što uopšte ne mora da je tačno, možda je kompenzovano dobrim ogibljenjem, ali ja nekako zazirem od tih uzanih, a visokih automobila. Auto zaista lepo ubrzava i lepo ide, čak nije ni preterano bučan. Škoda se, recimo, na tim brzinama dere kao magarac. Uostalom, vidiš i sam koliko si kilometara prešao bez problema, to dovoljno govori. Bitno je da ti u automobilu uživaš i da te on dobro služi, sve ostalo je manje važno, a ovaj karavan je stvarno dobar za porodicu orijentisanu prirodi...ili Zelenom vencu...
Nazad na vrh Ići dole
Ryan

Ryan


Broj poruka : 1935
Datum upisa : 17.06.2010
Godina : 53
Lokacija : Beograd

Dacia Logan 1.5 dci Empty
PočaljiNaslov: Re: Dacia Logan 1.5 dci   Dacia Logan 1.5 dci Icon_minitimeSub 3 Dec - 13:13:43

Za Zeleni venac je bruka..mada ni pijaca na Vidikovcu ne zaostaje ni malo.. Dacia Logan 1.5 dci 371860


Nazad na vrh Ići dole
http://www.autodelovi-simcar.com
veterinar

veterinar


Broj poruka : 67
Datum upisa : 25.11.2011

Dacia Logan 1.5 dci Empty
PočaljiNaslov: Re: Dacia Logan 1.5 dci   Dacia Logan 1.5 dci Icon_minitimeSub 3 Dec - 14:09:07

U krivinama je auto umereno nestabilan. Nisam mu trazio granice, ali sam u nekoliko navrata "oduzimao" malo volan instinktivno i (rekao bih) na vreme. Ako se potrkam, mogu da dobijem u prilazu krivini (sto nije do kocnica, zaustavni put je dug, vise je do adrenalina i trenutnog ludila Smile ) i na izlazu iz krivine, ali u samoj krivini obavezno zaostajem debelo, jer se granica ne oseca lepo i mislim da bih je presao blagom nepaznjom. Prijatelj je stavio gume 205-ice (moje su 185) nakon sto je cipovao motor. Sada je druga prica. Inace, cini mi se da cipovan osnovni dci (mislim da je to oko 80 ks) sa umerenim radovima ostavlja 1.6 16 v i na ravnom. 1.6 16v nije neki misicavko, ima 105 ks, ali na papiru ide za 10 s do 100 km/h, sto smo proveravali u praksi. Sutra cu biti u autu i upoznati Rumuna koji je od 68 ks dosao do 115 ks. Mislim da se on moze videti na 402 snimcima.
Bocni vetar se oseti jako, a voziti MCV na Pancevackom mostu u slucaju kosave je posebno iskustvo.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Dacia Logan 1.5 dci Empty
PočaljiNaslov: Re: Dacia Logan 1.5 dci   Dacia Logan 1.5 dci Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Dacia Logan 1.5 dci
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Rumunski automobil - Dacia

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
 :: Forum automobila :: Predstavljanje vašeg automobila-
Skoči na: