Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


 
PrijemPrijem  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  PristupiPristupi  
POSETTE NAŠ FORUM - French cars Serbia

 

 Passat BlueMotion postavio svetski rekord

Ići dole 
2 posters
AutorPoruka
Секси Глиста

Секси Глиста


Broj poruka : 1057
Datum upisa : 11.07.2010
Godina : 33
Lokacija : Zrenjanin

Passat BlueMotion postavio svetski rekord Empty
PočaljiNaslov: Passat BlueMotion postavio svetski rekord   Passat BlueMotion postavio svetski rekord Icon_minitimePet 8 Okt - 0:37:01

Britanski novinari su vozeći Volkswagenov Passat BlueMotion postavili svetski rekord u pređenim kilometrima sa jednim rezervoarom goriva.

Za postavljanje ovog rekorda novinarskom društvu je trebalo tri dana i ukupno 2.458 km. Krenuvši iz Kenta novinari se se zaputili na jug Francuske i nazad. Bez goriva su ostali na severnom delu Francuske kod luke Calais. Uglavnom su vozili autoputem, ali je bilo i gradske vožnje pa je prosečna brzina kretanja iznosila 72 km/h.

Da bi ovo obaranje rekorda bilo potpuno legitimno za Passatom je išlo kombi vozilo koje je Passatu omogućilo vraćanje na početnu poziciju nakon što mu je nestalo goriva.

Korišćeni Passat BlueMotion je bio standardni model pokretan 1.6 l TDI common-rail motorom sa 105 KS na kojem nisu rađene prepravke. Pre nego što su krenuli na put, rezervoar je potpuno ispražnjen i zatim napunjen sa 77.25 litara dizel goriva. Kada se izračuna prosečna potrošnja dobija se rezultat od 3.1 l/100 km.

Kako sam samo srecan VW <3 Very Happy
[You must be registered and logged in to see this link.]AutoPortal
Nazad na vrh Ići dole
ice_men

ice_men


Broj poruka : 1552
Datum upisa : 03.07.2010
Godina : 37
Lokacija : Beograd

Passat BlueMotion postavio svetski rekord Empty
PočaljiNaslov: Re: Passat BlueMotion postavio svetski rekord   Passat BlueMotion postavio svetski rekord Icon_minitimePet 8 Okt - 9:15:42

Dovoljno je reci samo VW i ta rec govori sve Smile svaka cast Passat BlueMotion postavio svetski rekord 713325 Passat BlueMotion postavio svetski rekord 38829
Nazad na vrh Ići dole
http://www.autonostalgija.com
Секси Глиста

Секси Глиста


Broj poruka : 1057
Datum upisa : 11.07.2010
Godina : 33
Lokacija : Zrenjanin

Passat BlueMotion postavio svetski rekord Empty
PočaljiNaslov: Re: Passat BlueMotion postavio svetski rekord   Passat BlueMotion postavio svetski rekord Icon_minitimePet 8 Okt - 10:20:09

Passat BlueMotion postavio svetski rekord 527923 bas sam bio sinoc srecan kad sam procitao,ko da sam ga ja namestio Passat BlueMotion postavio svetski rekord 713325
Nazad na vrh Ići dole
ice_men

ice_men


Broj poruka : 1552
Datum upisa : 03.07.2010
Godina : 37
Lokacija : Beograd

Passat BlueMotion postavio svetski rekord Empty
PočaljiNaslov: Re: Passat BlueMotion postavio svetski rekord   Passat BlueMotion postavio svetski rekord Icon_minitimePet 8 Okt - 10:57:55

vala bas tu si u pravu 100 posto Smile
Nazad na vrh Ići dole
http://www.autonostalgija.com
Секси Глиста

Секси Глиста


Broj poruka : 1057
Datum upisa : 11.07.2010
Godina : 33
Lokacija : Zrenjanin

Passat BlueMotion postavio svetski rekord Empty
PočaljiNaslov: Re: Passat BlueMotion postavio svetski rekord   Passat BlueMotion postavio svetski rekord Icon_minitimePet 8 Okt - 11:11:34

xaxaxaxa 3.1 l/100 km. smesnooooooooo Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Passat BlueMotion postavio svetski rekord Empty
PočaljiNaslov: Re: Passat BlueMotion postavio svetski rekord   Passat BlueMotion postavio svetski rekord Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Passat BlueMotion postavio svetski rekord
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Passat B4

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
 :: Forum automobila :: Proizvođači i modeli-
Skoči na: