Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


 
PrijemPrijem  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  PristupiPristupi  
POSETTE NAŠ FORUM - French cars Serbia

 

 Clio 1.8 16V vs Clio Williams

Ići dole 
2 posters
AutorPoruka
16_Valve_

16_Valve_


Broj poruka : 1895
Datum upisa : 26.06.2010
Godina : 32
Lokacija : Zrenjanin

Clio 1.8 16V vs Clio Williams Empty
PočaljiNaslov: Clio 1.8 16V vs Clio Williams   Clio 1.8 16V vs Clio Williams Icon_minitimeSub 22 Jan - 22:02:35

matrix_023 ::
ja ti brate lepo kazem a ti kako hoces...svaki f7p motor bez cata ima 104,4 kw...i wili ne moze biti laksi nikako,on je napravljen samo kao reklama za F1 tim,daleko od toga da ne ide ali 16v ide isto,doduse gledao sam u novom sadu i jednog i drugog na 200m....6,87 naspram 7.05 (jer ima 980 kg i 140 ks [You must be registered and logged in to see this link.] ) i gledaj ovde sad williams ima JC5-053 menjac a 16v ima JB3-051 malo drugacije slozen menjac Clio 1.8 16V vs Clio Williams 733631

Cisto sumnjam da bi se Renou isplatilo da toliko investira u razvoj Williamsa bez obzira sto su zbog homologacije morali da ih naprave, a da pritom ne bude nista brzi od 1.8 16V, pogotovo sto je Williams mnogo vise "Trkacki" stimovan od 1.8 16V, po motoru, menjacu i vesanju... Na mnogim sajtovima koji su specijalizovani za Renoove trkalice se navodi snaga od 110kw za Williamsa, tako da je 10ks jaci od 1.8 16V, a tezi 30kg, racunica je jako na Williamsovoj strani. Plus ima vise obrtnog i 200 kubika vise, a to jako ima veze, garant ima mnogo bolja medjuubrzanja...

Verujem da je bilo jako lepo videti 1.8 16V i Williamsa kako se trkaju (voleo bi da sam bio tamo) ali to nije pravo poredjenje, jer ima milion faktora koji mogu imati veze, od sposobnosti vozaca, do prepravki o kojima se cuti... Veruj mi, ja nikome ne verujem kad mi kaze da nije nista radjeno na autu jer sam prosto bio zaprepascen koliko ljudima znaci da precute nesto i da budu brzi od nekoga.

I jos nesto, zasto se svuda spominje da je Williams mozda najbolji Hot Hatch ikada napravljen, a nigde se ne spominje Clio 16V, ako su isti? Clio 1.8 16V vs Clio Williams 733631
Nazad na vrh Ići dole
matrix_023

matrix_023


Broj poruka : 715
Datum upisa : 27.06.2010
Godina : 40
Lokacija : Zrenjanin

Clio 1.8 16V vs Clio Williams Empty
PočaljiNaslov: Re: Clio 1.8 16V vs Clio Williams   Clio 1.8 16V vs Clio Williams Icon_minitimeNed 23 Jan - 12:05:37

Bespotrebno je raspravljati o ovome.Renault je ogromna fabrika koja je resila da napravi 500 primeraka ogranicene serije Clia Williams i bilo bi glupavo da su samo postojeceg clia 16v ofarbali u plavo i ofarbali felne u zlatnu boju. Znaci postoje razlike u enterijeru i eksterijeru suptilne ali vidljive,postoji razlika u vesanju,u samom motoru je konkretno povecan hod klipa (sto po meni nije neko resenje za performanse) malo veci ventili(iako nikad nisam nigde nasao podatak da je glava razlicita ali ajde nek bude),drugacija radilica,bgregasta(opet kazem nema podataka) i ima hladnjak ulja.Drugaciji menjac koji mu dozvoljava vecu max brzinu govori nesto a to je da se islo malo vise na max brzinu a manje na ubrzanje i zato clio williams i clio 16 idu isto i iskljucivo zavisi od samog vozaca jer su razlike toliko male da je to zanemarljivo.16v je turazniji,radije se vrti i isporucuje max snagu nekih 400-500 obrtaja posle williamsa koji se takodje vrti do 7300 tj blokade a to je 1200 obrtaja od mesta gde je najjaci dok je kod 16v to samo 800 obrtaja posle mesta najjace snage.To mnogo znaci i svu prednost koju willi ima zbog kubikaze i malo vece snage gubi tu i dobijamo mrtvu trku.Nadam se da ti je sad jasnije o cemu pricam Smile
Nazad na vrh Ići dole
16_Valve_

16_Valve_


Broj poruka : 1895
Datum upisa : 26.06.2010
Godina : 32
Lokacija : Zrenjanin

Clio 1.8 16V vs Clio Williams Empty
PočaljiNaslov: Re: Clio 1.8 16V vs Clio Williams   Clio 1.8 16V vs Clio Williams Icon_minitimeNed 23 Jan - 15:18:27

Cekaj, a otkud ti znas da taj clio 16v sto se trkao sa williamsom nije bio radjen kao tvoj auto?
Nazad na vrh Ići dole
matrix_023

matrix_023


Broj poruka : 715
Datum upisa : 27.06.2010
Godina : 40
Lokacija : Zrenjanin

Clio 1.8 16V vs Clio Williams Empty
PočaljiNaslov: Re: Clio 1.8 16V vs Clio Williams   Clio 1.8 16V vs Clio Williams Icon_minitimeNed 23 Jan - 15:27:33

pricao sam obojicom tada oba su bila kao moj otprilike malo izduv kn i tako to nikakvi posebni zahvati
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Clio 1.8 16V vs Clio Williams Empty
PočaljiNaslov: Re: Clio 1.8 16V vs Clio Williams   Clio 1.8 16V vs Clio Williams Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Clio 1.8 16V vs Clio Williams
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Renault Clio 1.4 Energy

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
 :: Forum automobila :: Proizvođači i modeli-
Skoči na: