Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


 
PrijemPrijem  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  PristupiPristupi  
POSETTE NAŠ FORUM - French cars Serbia

 

 Renault Laguna 1.9DCI (Od zabe do zmije)

Ići dole 
3 posters
AutorPoruka
StraleBg

StraleBg


Broj poruka : 118
Datum upisa : 05.08.2010
Lokacija : Zvezdara

Renault Laguna 1.9DCI (Od zabe do zmije) Empty
PočaljiNaslov: Renault Laguna 1.9DCI (Od zabe do zmije)   Renault Laguna 1.9DCI (Od zabe do zmije) Icon_minitimeNed 26 Sep - 22:08:16

E ovako, cale je lagunu 2 kupio 2005-te, sa predjenih 110 000km, prava kilometraza, uvezena iz Fr. Naravno cale ju je vozio, redovno odrzavao, samo sto nije vodio toliko racuna o enterijeru. Resio sam da je uzmem pod svoje! Renault Laguna 1.9DCI (Od zabe do zmije) 371860
Prvo sam otisao na bubanj potok, jer isao mi je na zivce kasetofon u kolima iz 2002god. Kupih i taj cd plejer, i stavih plave h7 sijalice. (Nisam zadovoljan, preporucite)
Kad sam to resio, postalo mi je muka od dosadnog i obicnog enterijera. I ne budem lenj uhvatim oglase i pretrazim sve delove za Lagunu 2, odem u Sabac (hahah) taman dodjem do onog hipodroma, zovem coveka, kazem da sam tu, treba mi enterijer (za karavan) bla bla, kad on mi kaze da nema za karavan. Renault Laguna 1.9DCI (Od zabe do zmije) 890121 Pa u tom trenutku sam popizdeo, iscimam se iz Beograda da mi on tek tamo kaze da nema za karavan. Kaze on cek da proverim, zovi za 10 min. I zovem ja, ne javlja se. I tako 20 minuta, ne znam sta da radim u pm. Uzmem okrenem sa drugog broja javi se on, pravda se u poslu je kao, sta vec. I da mi broj od nekog lika tu, ja zovnem njega on dodje po nas i odemo mi tamo posle pola sata. Kad sam dosao tamo, imao sam sta da vidim enterijeri na tavanu, jedno 5,6 DCI motora, rastavljeni bla bla. Ja se usrah reko, ne smem ostaviti auto njima, sreca pa sam poveo dva ortaka. Povedu oni samo mene do tog drugo mesta gde je bilo jos enterijera, i kaze mi da ima za karavan. I imadoh srece nadjem enterijer ko iz snova, al' problem, nisam hteo KOZU. Hteo sam bez mebl, i nista vise.
I ajd ubedi me on da ponesem tu kozu, natovarimo mi to u golfa 3 karavana i odemo tamo, krenu oni da rasklapaju ja ovim mojima kazem da paze na svake zabice i tako to, i da ne duzim rasklope sve oni, poceli da pakuju i tad sam odlucio da uzmem enterijer sa polu kozom.
Cela poenta je da u Sapcu trebas da imas srece, ja sam imao i nasao sam enterijer od lupanog auta, zakljucio sam to po staklu na sedistu.
Jako fin enterijer. Evo slika kako je Laguna pre izgledala. Very Happy

[You must be registered and logged in to see this image.] Renault Laguna 1.9DCI (Od zabe do zmije) 890121
[You must be registered and logged in to see this image.]
Enterijer je bio toooliko dosadan da sam ga zamrzeo uzasno. Jedva sam se pomirio da vozim dizel, a jos me ovo j.. u mozak. Very Happy
[You must be registered and logged in to see this image.]
E tako je izgledao, onda sam ga ja uzeo pod svoje i sad ovako izgleda. Very Happy Samo alu da stavim, a imam ih, isto uzeo u Sapcu kod tog lika.
Odmah su uzeli da skidaju tapacirunge.
[You must be registered and logged in to see this image.]
Pa su ga digli, posto su safovi od sedista ispod.
[You must be registered and logged in to see this image.]
Pa su i plava sedista otisla. Very Happy
[You must be registered and logged in to see this image.]
Pa sam malo ocistio od prasine polu kozu. xD
Moram da kazem da sam bio malo sumnjicav, nisam mislio da ce se sloziti to da bude fino na oko. Beo spolja, crn unutra, tabla tamno siva.
[You must be registered and logged in to see this image.]
U medjuvremenu sam i alu nasao. Very Happy I cetiri odlicne gume.
[You must be registered and logged in to see this image.]
Sve sam montirao i bilo je vreme da se pogodimo, smanjo sam za nekih 50-ak evrica.
Sutradan kada sam ustao, 1 na pameti mi je bila laguna, i pranje. Very Happy
Posle svega toga Laguna je izgledala ovako.
[You must be registered and logged in to see this image.]
Zavesice su me potpuno odusevile, i udobnost sedista naravno.
[You must be registered and logged in to see this image.]
Ove alu jos nisam stavio, uskoro cu. Very Happy Bez obzira sto su letnje na njima, ali moram da ih stavim! (iako imam jako dobre zimske) Very Happy
[You must be registered and logged in to see this image.]

Nazad na vrh Ići dole
Interceptor F7P

Interceptor F7P


Broj poruka : 194
Datum upisa : 28.06.2010
Godina : 39
Lokacija : Valjevo

Renault Laguna 1.9DCI (Od zabe do zmije) Empty
PočaljiNaslov: Re: Renault Laguna 1.9DCI (Od zabe do zmije)   Renault Laguna 1.9DCI (Od zabe do zmije) Icon_minitimeNed 26 Sep - 22:28:51

Opasan je to auto, ujedno i tvoj, cak i razmisljam o kupovini jednog, iako sam vise zagrejan za megane-a. Imao sam prilike dosta da je vozam, takodje karavanku, model od 110 ks-a, mekano ide, smejurija od potrosnje, a sto se vec zna, udobnost neprevazidjena. Jedina mana kod tog auta je taj plivajuci zamajac, koji nije ni malo jeftin kad pocne da propada, a ako ga odmah ne zamenis, polako, ali sigurno unistava i lezajeve od menjaca...Tip, koji je od mene kupio clia, koji inace drzi renault servis, rekao mi je da on to prepravlja. Sad da te lazem, kako, sta, ne znam tacno. Ako te zanima, mogu ti ostaviti njegov broj, pa da se cujes sa njim. Cini mi se da je i on sa Zvezdare, nisam 100% siguran...
Nazad na vrh Ići dole
StraleBg

StraleBg


Broj poruka : 118
Datum upisa : 05.08.2010
Lokacija : Zvezdara

Renault Laguna 1.9DCI (Od zabe do zmije) Empty
PočaljiNaslov: Re: Renault Laguna 1.9DCI (Od zabe do zmije)   Renault Laguna 1.9DCI (Od zabe do zmije) Icon_minitimeNed 26 Sep - 22:38:44

Ova je presla 205 000km bez problema, naravno turbina je servisirana na 189 000km. Nesto mi lupka, napred, oko desnog tocka, ne mogu da izvalim sta je. I imam problema jer nekad povuce kvacilo, jer kvacilo ima neki svoj vakum i valjda je zaprljan il sta.. Al' naviknes se kad je vozis. I ovaj je od 110ks, trosi kao upaljac, udoban je jako, pogotovu sad kada sam ubacio ova sedista.
Jedini problem jeste sto su skoro sve lagune kod nas u oglasima presle mnogo vise nego sto kazu.
Sad bih trebao i servis da mu radim.
Nazad na vrh Ići dole
StraleBg

StraleBg


Broj poruka : 118
Datum upisa : 05.08.2010
Lokacija : Zvezdara

Renault Laguna 1.9DCI (Od zabe do zmije) Empty
PočaljiNaslov: Re: Renault Laguna 1.9DCI (Od zabe do zmije)   Renault Laguna 1.9DCI (Od zabe do zmije) Icon_minitimeNed 26 Sep - 22:40:27

Videcu to, sad bas kada budem radio servis mogao bih i to da pogledam. Smile Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
Interceptor F7P

Interceptor F7P


Broj poruka : 194
Datum upisa : 28.06.2010
Godina : 39
Lokacija : Valjevo

Renault Laguna 1.9DCI (Od zabe do zmije) Empty
PočaljiNaslov: Re: Renault Laguna 1.9DCI (Od zabe do zmije)   Renault Laguna 1.9DCI (Od zabe do zmije) Icon_minitimeNed 26 Sep - 23:19:32

Tako je bilo i na ovoj laguni, na oko 200 hiljada je poceo da se cuje menjac i da trese kad krece, to ti je odlika kad ode plivajuci zamajac, a nov zamajac je bio negde oko hiljadu jevreja, ako nemas nekog ko bi ti dao po nabavnoj, a to je gotovo duplo jeftinije, ondaK si gi na.ebao...U principu nista to ne smeta, sem sto treska pri polasku i ako ode i na menjac, on poce da pista, ali nekakvo cudno i duboko pistanje, deluje u tom trenutku kao turbina da ne valja, ne znam kako bih ti objasnio...Ali vlasnik te lagune sto sam vozio je takvu vozio, sigurno 20-30 hiljada i nista, malo dolivao ulje u menjac i to je to. E onda kad je radio, zamenio je i menjac i zamajac i naravno ceo set kvacila...
Nazad na vrh Ići dole
StraleBg

StraleBg


Broj poruka : 118
Datum upisa : 05.08.2010
Lokacija : Zvezdara

Renault Laguna 1.9DCI (Od zabe do zmije) Empty
PočaljiNaslov: Re: Renault Laguna 1.9DCI (Od zabe do zmije)   Renault Laguna 1.9DCI (Od zabe do zmije) Icon_minitimeNed 26 Sep - 23:57:05

Ma jok, nemam problema sa tim. Sto se tice menjaca, biraci brzina samo da se presteluju, ovako je zdrava.
I ako je vozis normalno, izdrzljiva je Laguna.
Nazad na vrh Ići dole
Interceptor F7P

Interceptor F7P


Broj poruka : 194
Datum upisa : 28.06.2010
Godina : 39
Lokacija : Valjevo

Renault Laguna 1.9DCI (Od zabe do zmije) Empty
PočaljiNaslov: Re: Renault Laguna 1.9DCI (Od zabe do zmije)   Renault Laguna 1.9DCI (Od zabe do zmije) Icon_minitimePon 27 Sep - 9:54:36

Laguna je zlo od auta, nije rec o tome. A i kazem ti kad menjac krene da se cujes, neces ti imati, ama bas nikakvih problema sa njim, sto se tice saltanja brzina i to, doduse, mozda za nijansu teze da ulazi u prvu, nego obicno, ali ni to ne mora da znaci. Ispada da ja navijam da ti se to desi, ali bas naprotiv, jer mi je taj auto jedan od par, kojih bih voleo da posedujem u bliskoj buducnosti, koliko je dobar. A nisam ti rekao, apsolutno istu sam vozio, kao sto imas, bela sa tim prethodnim enterijerom, a opet taj enterijer je opak, koji si ubacio, posto sam vozio i obicnu lagunu hatchback, sa tim enterijerom i odusevio me...Kol'ko te je izneo enterijer, a kol'ko felne?!?! Da si samo mogao naci one megane-ove felne sto su kao 'plusevi'...
Nazad na vrh Ići dole
16_Valve_

16_Valve_


Broj poruka : 1895
Datum upisa : 26.06.2010
Godina : 32
Lokacija : Zrenjanin

Renault Laguna 1.9DCI (Od zabe do zmije) Empty
PočaljiNaslov: Re: Renault Laguna 1.9DCI (Od zabe do zmije)   Renault Laguna 1.9DCI (Od zabe do zmije) Icon_minitimePon 27 Sep - 10:48:11

Strahinja, dobra Laguna, vozio me drug pre 3 dana u limuzini 1.9 DCI (120ks) 6 brzina. Dobar izbor enterijera posto ne volis kozu Very Happy

A ti Aleksandre, hoces da napustis 16v familiju... Izdao si nas, ali plakaces Plazzzz
Nazad na vrh Ići dole
Interceptor F7P

Interceptor F7P


Broj poruka : 194
Datum upisa : 28.06.2010
Godina : 39
Lokacija : Valjevo

Renault Laguna 1.9DCI (Od zabe do zmije) Empty
PočaljiNaslov: Re: Renault Laguna 1.9DCI (Od zabe do zmije)   Renault Laguna 1.9DCI (Od zabe do zmije) Icon_minitimePon 27 Sep - 11:02:34

16_Valve_ ::


A ti Aleksandre, hoces da napustis 16v familiju... Izdao si nas, ali plakaces Plazzzz


Pa izdao je i mene 2 puta, sopstveni auto, u razmaku od mesec dana ili nekih 300 km, pa se i dalje kunem u njega i to me izdao najgore moguce(na svu muku koja me zadesila) pa sta da se radi, necemo u ovoj temi...Kao sto sam se i zakleo prve vece pare da imam slobodno, uzima se megane II restyle tj od 2006-og godista i mladje, sa 1.9dci motorom i 130 ks-a Smile
Nazad na vrh Ići dole
StraleBg

StraleBg


Broj poruka : 118
Datum upisa : 05.08.2010
Lokacija : Zvezdara

Renault Laguna 1.9DCI (Od zabe do zmije) Empty
PočaljiNaslov: Re: Renault Laguna 1.9DCI (Od zabe do zmije)   Renault Laguna 1.9DCI (Od zabe do zmije) Icon_minitimePon 27 Sep - 21:14:50

Ne bi mi ti verovao, enterijer sa zamenom 150e, felne i gume 200e. Very Happy Naravno sve ovo sa cenkanjem.
Milose ne volim ja kozu, nego naleteo ovako dobar enterijer i jbg, da je bila puna koza ne bih uzeo. Smile
Ja sam otisao u Sabac sa namerom da uzmem mebl.
Nazad na vrh Ići dole
StraleBg

StraleBg


Broj poruka : 118
Datum upisa : 05.08.2010
Lokacija : Zvezdara

Renault Laguna 1.9DCI (Od zabe do zmije) Empty
PočaljiNaslov: Re: Renault Laguna 1.9DCI (Od zabe do zmije)   Renault Laguna 1.9DCI (Od zabe do zmije) Icon_minitimePon 27 Sep - 21:16:19

16_Valve_ ::


A ti Aleksandre, hoces da napustis 16v familiju... Izdao si nas, ali plakaces Plazzzz

Covece, 1.9DCI 110ks, zaboravis kad sipas. Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
Interceptor F7P

Interceptor F7P


Broj poruka : 194
Datum upisa : 28.06.2010
Godina : 39
Lokacija : Valjevo

Renault Laguna 1.9DCI (Od zabe do zmije) Empty
PočaljiNaslov: Re: Renault Laguna 1.9DCI (Od zabe do zmije)   Renault Laguna 1.9DCI (Od zabe do zmije) Icon_minitimePon 27 Sep - 22:41:16

Ma ne radi se tu vise i u sipanju, ali 110 ks-a na sadasnjem dizelu ni malo nije zanemarljivo, a tek 130 na restyle-u ili 170 na 2.0 sport dci-u kod megane-a, pogotovo Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
StraleBg

StraleBg


Broj poruka : 118
Datum upisa : 05.08.2010
Lokacija : Zvezdara

Renault Laguna 1.9DCI (Od zabe do zmije) Empty
PočaljiNaslov: Re: Renault Laguna 1.9DCI (Od zabe do zmije)   Renault Laguna 1.9DCI (Od zabe do zmije) Icon_minitimeUto 28 Sep - 9:10:24

Ne, lepo vuce on. U svakom slucaju bolje nego 1.6 16v i gledao sam video Laguna 1.9DCi vs BMW 318, dobije ga Laguna. Smile Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
16_Valve_

16_Valve_


Broj poruka : 1895
Datum upisa : 26.06.2010
Godina : 32
Lokacija : Zrenjanin

Renault Laguna 1.9DCI (Od zabe do zmije) Empty
PočaljiNaslov: Re: Renault Laguna 1.9DCI (Od zabe do zmije)   Renault Laguna 1.9DCI (Od zabe do zmije) Icon_minitimeSre 29 Sep - 10:55:48

Od vas dvojice nisam ocekivao da cete pricati kako dizeli idu Renault Laguna 1.9DCI (Od zabe do zmije) 393587
Nazad na vrh Ići dole
StraleBg

StraleBg


Broj poruka : 118
Datum upisa : 05.08.2010
Lokacija : Zvezdara

Renault Laguna 1.9DCI (Od zabe do zmije) Empty
PočaljiNaslov: Re: Renault Laguna 1.9DCI (Od zabe do zmije)   Renault Laguna 1.9DCI (Od zabe do zmije) Icon_minitimeČet 30 Sep - 18:39:47

Eee, kad se celu nedelju vozim za 1000 dinara pricam o njemu. Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
16_Valve_

16_Valve_


Broj poruka : 1895
Datum upisa : 26.06.2010
Godina : 32
Lokacija : Zrenjanin

Renault Laguna 1.9DCI (Od zabe do zmije) Empty
PočaljiNaslov: Re: Renault Laguna 1.9DCI (Od zabe do zmije)   Renault Laguna 1.9DCI (Od zabe do zmije) Icon_minitimeČet 30 Sep - 18:44:19

Zavisi koliko vozis Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
StraleBg

StraleBg


Broj poruka : 118
Datum upisa : 05.08.2010
Lokacija : Zvezdara

Renault Laguna 1.9DCI (Od zabe do zmije) Empty
PočaljiNaslov: Re: Renault Laguna 1.9DCI (Od zabe do zmije)   Renault Laguna 1.9DCI (Od zabe do zmije) Icon_minitimeČet 30 Sep - 18:51:32

Kolko god da vozis, isplati se. Very Happy Vec sam ti rekao svoj moto, treba da imas auto za svaki dan i auto koji ces vikendom da vozis, il onda kad ti je merak. xD
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Renault Laguna 1.9DCI (Od zabe do zmije) Empty
PočaljiNaslov: Re: Renault Laguna 1.9DCI (Od zabe do zmije)   Renault Laguna 1.9DCI (Od zabe do zmije) Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Renault Laguna 1.9DCI (Od zabe do zmije)
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Renault 19 16V
» Renault Espace 2.8 V6 Atlantic
» Renault R19 16V Phase I
» Renault 5 Turbo
» golf 2 1.6 yugo 1.6 & renault 5 gts

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
 :: Forum automobila :: Predstavljanje vašeg automobila-
Skoči na: