Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


 
PrijemPrijem  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  PristupiPristupi  
POSETTE NAŠ FORUM - French cars Serbia

 

 Škoda Fabia mkIa 1.4MPi

Ići dole 
+2
16_Valve_
1.6 16V
6 posters
AutorPoruka
1.6 16V

1.6 16V


Broj poruka : 303
Datum upisa : 20.08.2010
Godina : 31
Lokacija : Zrenjanin :(

Škoda Fabia mkIa 1.4MPi Empty
PočaljiNaslov: Škoda Fabia mkIa 1.4MPi   Škoda Fabia mkIa 1.4MPi Icon_minitimePon 23 Avg - 18:40:52

Moj review - c/p sa drugog foruma...

Evo malog reviewa moje Knedličke :

Radi se o Fabiji 1.4MPI 2002. godiste ...
Datum proizvodnje ne znam, datum prodaje je 16.04.2002.

Paket opreme : Comfort - frontalni vazdusni jastuci, predzatezaci pojaseva, load limiteri, podesavanje volana u dve ose, podesavanje vozacevog sedista po visini, otvaranje rezervoara iz kabine, zelena tonirana stakla, soft touch sistem otvaranja vrata prtljaznika, board computer, radio kasetofon, sigurnosna svetla u prednjim vratima, 2 naslona za glavu pozadi, mali ( polu ) kozni paket ( volan, rucna i menjac ), prednji podizaci stakala, priprema za zadnje zvucnike ( u vratima ) ... Uz auto nije narucena nikakva dodatna oprema osim sportskog vesanja ( klirens je oko 12cm )...

Motor : Svi dobro znate da je motor izveden iz 1.3MPI motora koji se ugradjivao u Feliciju. Motor nosi oznaku AME. Dosta ljudi se zale da je taj motor veoma trom. I jeste, iz prostog razloga sto on nije namesten za jurcanje od semafora do semafora i trkanje sa BMW-ovima i Meckama ( za to je postojala posebna verzija - VRS na nana na na na ) vec je namesten da pregura veliki broj kilometara... Cist dokaz : u servisu u BGu sam video jednu Fabiu sa istim motorom, presla malo vise od 485.000 km. Vlasnik mi je rekao da pored potrosnog materijala nista vise nije radjeno, sem lanaca i lancanika, sto je isti slucaj kao i kod nas. Jedan veliki plus koji bih dao motoru je to sto ima linearna ubrzanja, bio on skroz natovaren ili ne, sto mi se veoma dopada. Ubrzanje do 100km/h nije revolucionarno, otprilike traje izmedju 13 i 14 sekundi ( licna procena ), te posle toga ceska kraljica superminija nastavlja da sprinta sve do nekih 180 km/h po cajgeru, sto je stvarno dobar rezultat kad se uzme u obzir konjaza motora i ukupna masa automobila.

Spoljasnjost : Fabia je odlicno sklopljen auto, linije su ciste i nije bilo poigravanja sa dizajnom. Hatchback verzija mi se i najvise dopada, zbog meni predivne linije krova i C stuba. Model koji ja imam je proizveden pre facelifta, tako da bi imao kockaste prednje maglenke ( da su narucene ) koje se meni veoma dopadaju, a posto ih nema, u planu je kupovina polovnog prednjeg branika od faceliftovanog modela iz cistog razloga sto ga je lakse naci ... Zadnji kraj vozila je dobro odradjen, zadnje svetlosne grupe su dobro vidljive, mada na modelima sa " starijim " stopkama se doticne lakse prljaju zbog svoje konture ( na faceliftovanom modelu zadnje stopke su ravne ) ... Bocna strana Fabie odise elegancijom i prosto odaje utisak sigurnosti i robusnosti. Zamerke za spoljnji dizajn : Mozda bi bilo bolje da su B stubovi serijski zatamnjeni; napadni ugao prednjeg branika je mogao da bude veci i klirens ( kod modela bez paketa za lose puteve ) iznosi svega 124mm, sto je zaista malo ...

Unutrasnjost : Kabina je napravljena od odlicne plastike koja nije tvrda na dodir, prednja sedista su dobro profilisana i dobro drze tela putnika u krivinama. Na prednja sedista mogu da se smeste veoma visoke osobe : ja sam visok 1.92m, i kad se udobno smestim na prednje sediste, iza mene komotno moze da sedne osoba iste visine, mada ce imati manjak mesta za glavu. Ukoliko auto vozi osoba visoka nekih 1.65m ( kao moja mama ) nazad ima podosta prostora za kolena ( taj prostor je povecan zahvaljujuci obliku prednih sedista ). Kaseta ispred suvozaca je dovoljno duboka i podeljena je na dva dela, i jedina primedba je sto nije osvetljena ( osvetljenje kasete je, cini mi se, standardno samo u Elegance paketu ) ... Na zadnjoj strani prednjih sedista se nalaze dzepovi, u koje moze svasta da stane jer su duboki i siroki, dok na bokovima sedista ( na strani sedista okrenutoj prema sredini vozila ) postoje jos po jedan dzep, u kojeg moze da se ubace urolovane novine ili neka druga sitnica ... Postoji jedan drzac za case, iza rucne, i lako je dostupan svim putnicima ...

Gepek : Sa svojom zapreminom od 260 litara, bio je najveci u klasi. Odlikuju da ( vecinom ) ravne, ciste linije. Postoje cetiri kukice na koje se kaci mreza za zadrzavanje prtljaga. Prtljaznik je osvetljen jednom lampicom, koja ga dosta dobro osvetljava ...


Poslednji izmenio 1.6 16V dana Uto 24 Avg - 17:23:25, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
1.6 16V

1.6 16V


Broj poruka : 303
Datum upisa : 20.08.2010
Godina : 31
Lokacija : Zrenjanin :(

Škoda Fabia mkIa 1.4MPi Empty
PočaljiNaslov: Re: Škoda Fabia mkIa 1.4MPi   Škoda Fabia mkIa 1.4MPi Icon_minitimePon 23 Avg - 18:42:08

Slike i stare i nove Fabie sam nasao na staroj memorijskoj i postavicu ih sutra popodne Smile
Nazad na vrh Ići dole
16_Valve_

16_Valve_


Broj poruka : 1895
Datum upisa : 26.06.2010
Godina : 32
Lokacija : Zrenjanin

Škoda Fabia mkIa 1.4MPi Empty
PočaljiNaslov: Re: Škoda Fabia mkIa 1.4MPi   Škoda Fabia mkIa 1.4MPi Icon_minitimePon 23 Avg - 18:45:32

Taj Skodin motor kvari celu koncepciju... Inace, Fabija je odlican auto, imali smo pre par godina 1.2 HTP sa 3 cilindra (tada novu) a nesto kasnije 1.4 16V. Oba motora su odlicna, cak me je u pogledu performansi vise odusevio 1.2 HTP jer sam izgleda od 1.4 sa 100 konja ocekivao previse Škoda Fabia mkIa 1.4MPi 733631 A potpisujem da je za Fabiju Mk1 najbolji motor 2.0 sa 116ks Škoda Fabia mkIa 1.4MPi 184300
Nazad na vrh Ići dole
1.6 16V

1.6 16V


Broj poruka : 303
Datum upisa : 20.08.2010
Godina : 31
Lokacija : Zrenjanin :(

Škoda Fabia mkIa 1.4MPi Empty
PočaljiNaslov: Re: Škoda Fabia mkIa 1.4MPi   Škoda Fabia mkIa 1.4MPi Icon_minitimePon 23 Avg - 18:53:04

Sto??
Ma to je, kao i 2.0 atmosferac, cista mrcina...
Koliko god da je lose gorivo, on i dalje gura bez i malo stucanja...
U gradu je trosio oko 7,5l...
Kad se zauka, moze lepu brzinu da izvuce...

Trebali smo da uzmemo istu takvu Fabiu, bela boja sa 1.4 74kw motorom, ali sam, na svu srecu, na vreme shvatio da je bila tesko havarisana i da svi delovi nisu vraceni na mesto...
Racun za sredjivanje je bio oko 750e, pa smo odustali...
I nasa je bila havarisana, i to dva puta frontalno ( nisu se aktivirali vazdusni jastuci, bili su blazi udari ) i jednom se isprevrtala ( ali ne strasno ). Sva tri puta je bila sredjena u ovlascenom servisu...

Nije najbolji 2.0 nego 1.9TDI iz vRS-a Škoda Fabia mkIa 1.4MPi 184300
Mada ni taj 2.0 nije za bacanje Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
Zeljko1

Zeljko1


Broj poruka : 307
Datum upisa : 21.06.2010
Godina : 45
Lokacija : Beograd

Škoda Fabia mkIa 1.4MPi Empty
PočaljiNaslov: Re: Škoda Fabia mkIa 1.4MPi   Škoda Fabia mkIa 1.4MPi Icon_minitimePon 23 Avg - 19:52:09

1.6 16V ::
Moj review - c/p sa drugog foruma...

Evo malog reviewa moje Knedličke :

Radi se o Fabiji 1.4MPI 2002. godiste ...
Datum proizvodnje ne znam, datum prodaje je 16.04.2002.

Paket opreme : Comfort - frontalni vazdusni jastuci, predzatezaci pojaseva, load limiteri, podesavanje volana u dve ose, podesavanje vozacevog sedista po visini, otvaranje rezervoara iz kabine, zelena tonirana stakla, soft touch sistem otvaranja vrata prtljaznika, board computer, radio kasetofon, sigurnosna svetla u prednjim vratima, 2 naslona za glavu pozadi, mali ( polu ) kozni paket ( volan, rucna i menjac ), prednji podizaci stakala, priprema za zadnje zvucnike ( u vratima ) ... Uz auto nije narucena nikakva dodatna oprema osim sportskog vesanja ( klirens je oko 12cm )...

Motor : Svi dobro znate da je motor izveden iz 1.3MPI motora koji se ugradjivao u Feliciju. Motor nosi oznaku AME. Dosta ljudi se zale da je taj motor veoma trom. I jeste, iz prostog razloga sto on nije namesten za jurcanje od semafora do semafora i trkanje sa BMW-ovima i Meckama ( za to je postojala posebna verzija - VRS na nana na na na ) vec je namesten da pregura veliki broj kilometara... Cist dokaz : u servisu u BGu sam video jednu Fabiu sa istim motorom, presla malo vise od 485.000 km. Vlasnik mi je rekao da pored potrosnog materijala nista vise nije radjeno, sem lanaca i lancanika, sto je isti slucaj kao i kod nas. Jedan veliki plus koji bih dao motoru je to sto ima linearna ubrzanja, bio on skroz natovaren ili ne, sto mi se veoma dopada. Ubrzanje do 100km/h nije revolucionarno, otprilike traje izmedju 13 i 14 sekundi ( licna procena ), te posle toga ceska kraljica superminija nastavlja da sprinta sve do nekih 180 km/h po cajgeru, sto je stvarno dobar rezultat kad se uzme u obzir konjaza motora i ukupna masa automobila.

Spoljasnjost : Fabia je odlicno sklopljen auto, linije su ciste i nije bilo poigravanja sa dizajnom. Hatchback verzija mi se i najvise dopada, zbog meni predivne linije krova i C stuba. Model koji ja imam je proizveden pre facelifta, tako da bi imao kockaste prednje maglenke ( da su narucene ) koje se meni veoma dopadaju, a posto ih nema, u planu je kupovina polovnog prednjeg branika od faceliftovanog modela iz cistog razloga sto ga je lakse naci ... Zadnji kraj vozila je dobro odradjen, zadnje svetlosne grupe su dobro vidljive, mada na modelima sa " starijim " stopkama se doticne lakse prljaju zbog svoje konture ( na faceliftovanom modelu zadnje stopke su ravne ) ... Bocna strana Fabie odise elegancijom i prosto odaje utisak sigurnosti i robusnosti. Zamerke za spoljnji dizajn : Mozda bi bilo bolje da su B stubovi serijski zatamnjeni; napadni ugao prednjeg branika je mogao da bude veci i klirens ( kod modela bez paketa za lose puteve ) iznosi svega 124mm, sto je zaista malo ...

Unutrasnjost : Kabina je napravljena od odlicne plastike koja nije tvrda na dodir, prednja sedista su dobro profilisana i dobro drze tela putnika u krivinama. Na prednja sedista mogu da se smeste veoma visoke osobe : ja sam visok 1.92m, i kad se udobno smestim na prednje sediste, iza mene komotno moze da sedne osoba iste visine, mada ce imati manjak mesta za glavu. Ukoliko auto vozi osoba visoka nekih 1.65m ( kao moja mama ) nazad ima podosta prostora za kolena ( taj prostor je povecan zahvaljujuci obliku prednih sedista ). Kaseta ispred suvozaca je dovoljno duboka i podeljena je na dva dela, i jedina primedba je sto nije osvetljena ( osvetljenje kasete je, cini mi se, standardno samo u Elegance paketu ) ... Na zadnjoj strani prednjih sedista se nalaze dzepovi, u koje moze svasta da stane jer su duboki i siroki, dok na bokovima sedista ( na strani sedista okrenutoj prema sredini vozila ) postoje jos po jedan dzep, u kojeg moze da se ubace urolovane novine ili neka druga sitnica ... Postoji jedan drzac za case, iza rucne, i lako je dostupan svim putnicima ...

Gepek : Sa svojom zapreminom od 260 litara, bio je najveci u klasi. Odlikuju da ( vecinom ) ravne, ciste linije. Postoje cetiri kukice na koje se kaci mreza za zadrzavanje prtljaga. Prtljaznik je osvetljen jednom lampicom, koja ga dosta dobro osvetljava ...


Zaboravio si BR sasije,mot i naravno reg tablice Very Happy Very Happy Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
COMPACT

COMPACT


Broj poruka : 1549
Datum upisa : 21.06.2010
Godina : 110
Lokacija : Beograd

Škoda Fabia mkIa 1.4MPi Empty
PočaljiNaslov: Re: Škoda Fabia mkIa 1.4MPi   Škoda Fabia mkIa 1.4MPi Icon_minitimePon 23 Avg - 20:33:47

uze mi Zeljko rec iz usta
Nazad na vrh Ići dole
http://www.dizna.net
1.6 16V

1.6 16V


Broj poruka : 303
Datum upisa : 20.08.2010
Godina : 31
Lokacija : Zrenjanin :(

Škoda Fabia mkIa 1.4MPi Empty
PočaljiNaslov: Re: Škoda Fabia mkIa 1.4MPi   Škoda Fabia mkIa 1.4MPi Icon_minitimeUto 24 Avg - 5:19:32

Tablice su mi stojale u potpisu Plazzzz Twisted Evil
Nazad na vrh Ići dole
Ryan

Ryan


Broj poruka : 1935
Datum upisa : 17.06.2010
Godina : 53
Lokacija : Beograd

Škoda Fabia mkIa 1.4MPi Empty
PočaljiNaslov: Re: Škoda Fabia mkIa 1.4MPi   Škoda Fabia mkIa 1.4MPi Icon_minitimeUto 24 Avg - 7:04:43

Ne dozvoli da te mangupi isprovociraju...Odlicnu temu si napravio.. Škoda Fabia mkIa 1.4MPi 733631
Nazad na vrh Ići dole
http://www.autodelovi-simcar.com
ice_men

ice_men


Broj poruka : 1552
Datum upisa : 03.07.2010
Godina : 36
Lokacija : Beograd

Škoda Fabia mkIa 1.4MPi Empty
PočaljiNaslov: Re: Škoda Fabia mkIa 1.4MPi   Škoda Fabia mkIa 1.4MPi Icon_minitimeUto 24 Avg - 10:04:42

Kako ga je zeljko opisao pa svaka cast Smile
Nazad na vrh Ići dole
http://www.autonostalgija.com
1.6 16V

1.6 16V


Broj poruka : 303
Datum upisa : 20.08.2010
Godina : 31
Lokacija : Zrenjanin :(

Škoda Fabia mkIa 1.4MPi Empty
PočaljiNaslov: Re: Škoda Fabia mkIa 1.4MPi   Škoda Fabia mkIa 1.4MPi Icon_minitimeUto 24 Avg - 14:07:18

Ryan ::
Ne dozvoli da te mangupi isprovociraju... Odlicnu temu si napravio.. Škoda Fabia mkIa 1.4MPi 733631

Hvala Škoda Fabia mkIa 1.4MPi 733631
Ne dozvoljavam sebi da reagujem na svaku provokaciju... Na taj nacin stedim zivce Smile

Slike veceras...

Nazad na vrh Ići dole
1.6 16V

1.6 16V


Broj poruka : 303
Datum upisa : 20.08.2010
Godina : 31
Lokacija : Zrenjanin :(

Škoda Fabia mkIa 1.4MPi Empty
PočaljiNaslov: Re: Škoda Fabia mkIa 1.4MPi   Škoda Fabia mkIa 1.4MPi Icon_minitimeUto 24 Avg - 18:28:28

Ne mogu da nadjem vise slika...
Imao sam gomilu...
Cak sam se zbog njih posvadjao sa devojkom Škoda Fabia mkIa 1.4MPi 503919
Uzela mi telefon i kaze : imas jednu moju sliku, ali zato imas 100 slika auta... vidi...
Naravno, odmah sam je ostavio... Niko nema pravo bez moje dozvole da mi cacka telefon Škoda Fabia mkIa 1.4MPi 695716 Twisted Evil

[You must be registered and logged in to see this image.]

Gradska potrosnja...
[You must be registered and logged in to see this image.]

Kilometraza malo pre prodaje...
Mozda smo je prodali sa jos +600km...
Kilometraza je, cini mi se realna...
Imali smo i servisnu knjizicu, tako da verujem da kilometraza nije vracana...
Bila je neka prica o koriscenju auta, ali ne ona standardna tipa : vozila baba jednom u dve nedelje do crkve, vec nam je bilo receno da je auto koriscen iskljucivo za voznju auto putem, i da je vlasnik imao drugi auto za po gradu...
[You must be registered and logged in to see this image.]

Ceo auto smo sredili, ofarbali oderotine 3 nedelje pre prodaje, i onda, ko za inat, nas je neko u subotu oderao, a u sredu smo auto nosili u zamenu staro za novo...
Malo je falilo da me strefi srcka...
[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
1.6 16V

1.6 16V


Broj poruka : 303
Datum upisa : 20.08.2010
Godina : 31
Lokacija : Zrenjanin :(

Škoda Fabia mkIa 1.4MPi Empty
PočaljiNaslov: Re: Škoda Fabia mkIa 1.4MPi   Škoda Fabia mkIa 1.4MPi Icon_minitimeUto 24 Avg - 18:31:03

Eh, da... Škoda Fabia mkIa 1.4MPi 503919

Imam Lavlju Kandzu sa dva kljuca...
Dao bih je za dz, posto mi smeta Smile

Pravljena po meri za Fabiu mkIa ( znaci model pre facelifta koji ima volan kao ovaj sa slike )...
Ne pase na fabiu mkIb, niti na Fabiu mkII...

Nisam siguran da li je tacno, ali sam negde procitao da stane i na Octaviu mkIa ( 1996-2000 )...
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Škoda Fabia mkIa 1.4MPi Empty
PočaljiNaslov: Re: Škoda Fabia mkIa 1.4MPi   Škoda Fabia mkIa 1.4MPi Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Škoda Fabia mkIa 1.4MPi
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Škoda Fabia mkIIa 1.6 16V
» 2011 Škoda Fabia Monte Carlo 1.2TSI 77kw
» Škoda 130LS Rally

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
 :: Forum automobila :: Predstavljanje vašeg automobila-
Skoči na: