Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


 
PrijemPrijem  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  PristupiPristupi  
POSETTE NAŠ FORUM - French cars Serbia

 

 Citroen BX...za ili protiv

Ići dole 
+10
ice_men
matrix_023
goran
Sinisa 309 GTI
ske
COMPACT
16_Valve_
Sale
Zeljko1
Ryan
14 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4
AutorPoruka
Pedja

Pedja


Broj poruka : 126
Datum upisa : 16.07.2010

Citroen BX...za ili protiv - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Citroen BX...za ili protiv   Citroen BX...za ili protiv - Page 4 Icon_minitimeSre 28 Jul - 22:49:52

Nisu ljudi imali prilike da probaju hidrauličare, ubiše ih predrasude
Nazad na vrh Ići dole
AX Team

AX Team


Broj poruka : 332
Datum upisa : 02.07.2010
Godina : 64
Lokacija : Beograd

Citroen BX...za ili protiv - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Citroen BX...za ili protiv   Citroen BX...za ili protiv - Page 4 Icon_minitimeSre 28 Jul - 22:53:31

Isto kao kad stojiš pred izlogom Javne Kuće, po se hvališ da si se strava proveo !!! [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Pedja

Pedja


Broj poruka : 126
Datum upisa : 16.07.2010

Citroen BX...za ili protiv - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Citroen BX...za ili protiv   Citroen BX...za ili protiv - Page 4 Icon_minitimeSre 28 Jul - 22:56:19

tebe hidraulika podseća na javnu kuću, nije valjda dotle došlo Citroen BX...za ili protiv - Page 4 516621
Nazad na vrh Ići dole
AX Team

AX Team


Broj poruka : 332
Datum upisa : 02.07.2010
Godina : 64
Lokacija : Beograd

Citroen BX...za ili protiv - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Citroen BX...za ili protiv   Citroen BX...za ili protiv - Page 4 Icon_minitimeSre 28 Jul - 23:02:23

Pedja ::
tebe hidraulika podseća na javnu kuću, nije valjda dotle došlo Citroen BX...za ili protiv - Page 4 516621

Ma neeeeeeeeeeeeeeeeee [You must be registered and logged in to see this image.]

Nego priče o nečemu, a da nisi konzumirao !!! [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
16_Valve_

16_Valve_


Broj poruka : 1895
Datum upisa : 26.06.2010
Godina : 32
Lokacija : Zrenjanin

Citroen BX...za ili protiv - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Citroen BX...za ili protiv   Citroen BX...za ili protiv - Page 4 Icon_minitimeČet 29 Jul - 0:41:10

Samo da se nadovezem na pricu o 405 i BX-u. Sve najbolje i o jednom i o drugom ali je 405 dosta veci auto. Ja sam sa 195cm i 110kg od Zrenjanina do Arandjelovca sedeo u 405-ici nazad dok u BX-a nisam smeo ni da pomislim da uopste sednem nazad [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Ryan

Ryan


Broj poruka : 1935
Datum upisa : 17.06.2010
Godina : 53
Lokacija : Beograd

Citroen BX...za ili protiv - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Citroen BX...za ili protiv   Citroen BX...za ili protiv - Page 4 Icon_minitimeČet 29 Jul - 5:04:56

Sto se tice komfora i udobnosti prednost dajem 405-ici. I žena i deca su mi oduševljena Peugeotom i mnogo su zadovoljniji nego BX-om..
Nazad na vrh Ići dole
http://www.autodelovi-simcar.com
sonebx




Broj poruka : 11
Datum upisa : 01.08.2010
Godina : 60
Lokacija : Kragujevac

Citroen BX...za ili protiv - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: citroen bx   Citroen BX...za ili protiv - Page 4 Icon_minitimeNed 1 Avg - 20:23:26

pozdrav svima,ja sam nov na ovom forumu,ali sam veliki zaljubljenik u bx-a,tako da sam morao da se javim. Čitao sam kako ga neko hvali,neko maže,a neko nikad verovatno nije ni seo u njega! To je tako dobar auto,da ko ga nije imao,samo može da zavidi onome ko ga ima. Udoban,komforan,pouzdan,startan,brz i ko zna šta još čega u ovom trenutku ne mogu da se setim! Konkretno imam već godinu dana bx 1,9d. Koštao me 1200e,na moje ime reg. godinu dana. Za ovih godinu dana u njega sam uložio- NIŠTA!! Sada sam mu napunio zadnje bombe,jer su prednje i dalje odlične(45bara) i menjam mu zupčasti. to je nekih 50e  i sledeće 2-3god opet ništa! Delovi nisu skupi,kao što se priča,samo treba naći dobrog majstora koji se ne hvata za glavu kad mu uđe u dvorište ispravan francuz,kao da je već vrema za generalnu! Samo je fora naći doktora Hausa i završen posao. A u Kragujevcu ga ima! To je čika Slava Karabale,koji je dipl. arhitekta,koji je takođe pre 30-ak godina imao tih problema i kao načitan čovek uzeo knjigu od bx-a i krenuo sa učenjem. sada on popravlja vrlo uspešno te automobile i ne hvata se za glavu nego vrlo korektno obavlja svoj posao. Komplet nove bakarne cevi za hidrauliku koja je "svetsko čudo" br.1 sa zamenom je 100e. I miran si 50-100god. A delovi za njega,bar u Kg-u,kao za Zastavina vozila. Kada je video moj auto,nije da je kukao,nego me je pitao gde sam kupi takav auto??!!! Bio je oduševljen.koliko je dobar i kako je očuvan. Tako da ko god,poželi udobnu,sigurnu,dobru vožnju,preporučujem mu bx-a od sveg srca!!!!!! Pozdrav svim zaljubljenicima od Nenada iz Kragujevca!
Nazad na vrh Ići dole
COMPACT

COMPACT


Broj poruka : 1549
Datum upisa : 21.06.2010
Godina : 110
Lokacija : Beograd

Citroen BX...za ili protiv - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Citroen BX...za ili protiv   Citroen BX...za ili protiv - Page 4 Icon_minitimeNed 1 Avg - 20:27:12

Sone bilo bi lepo kada bi se prvo predstavio u temi namenjenoj za takve stvari...pozzz
Nazad na vrh Ići dole
http://www.dizna.net
sonebx




Broj poruka : 11
Datum upisa : 01.08.2010
Godina : 60
Lokacija : Kragujevac

Citroen BX...za ili protiv - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Citroen BX...za ili protiv   Citroen BX...za ili protiv - Page 4 Icon_minitimeNed 1 Avg - 20:33:02

Rekoh,doduše na kraju! Zovem se Nenad i iz Kragujevca sam. Imam 47 god. oženjen,imam dva sina. Treba li još šta? Rekoh da sam nov,pa ako ima još pitanja izvolite.
Nazad na vrh Ići dole
COMPACT

COMPACT


Broj poruka : 1549
Datum upisa : 21.06.2010
Godina : 110
Lokacija : Beograd

Citroen BX...za ili protiv - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Citroen BX...za ili protiv   Citroen BX...za ili protiv - Page 4 Icon_minitimeNed 1 Avg - 20:35:31

ma ok , nemoj da se ljutis odmah...pozdrav i dobro ti nama dosao...
Nazad na vrh Ići dole
http://www.dizna.net
Pedja

Pedja


Broj poruka : 126
Datum upisa : 16.07.2010

Citroen BX...za ili protiv - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Citroen BX...za ili protiv   Citroen BX...za ili protiv - Page 4 Icon_minitimeNed 1 Avg - 20:37:56

Ryan ::
Sto se tice komfora i udobnosti prednost dajem 405-ici. I žena i deca su mi oduševljena Peugeotom i mnogo su zadovoljniji nego BX-om..

Misliš da je 405 udobniji od BX-a, jel ti bila hidraulika ok?
Nazad na vrh Ići dole
sonebx




Broj poruka : 11
Datum upisa : 01.08.2010
Godina : 60
Lokacija : Kragujevac

Citroen BX...za ili protiv - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Citroen BX...za ili protiv   Citroen BX...za ili protiv - Page 4 Icon_minitimeNed 1 Avg - 20:39:06

Ne,neljutim se taman posla. Pogotovu ako neko voli bx-a kao ja hahaha. Pozdrav svima vama i bolje vas našao!
Nazad na vrh Ići dole
Pedja

Pedja


Broj poruka : 126
Datum upisa : 16.07.2010

Citroen BX...za ili protiv - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Citroen BX...za ili protiv   Citroen BX...za ili protiv - Page 4 Icon_minitimeNed 1 Avg - 20:40:56

sonebx ::
Ne,neljutim se taman posla. Pogotovu ako neko voli bx-a kao ja hahaha. Pozdrav svima vama i bolje vas našao!

Predstavi nam auto u odgovarajućoj temi Citroen BX...za ili protiv - Page 4 116203

[You must be registered and logged in to see this link.]
Nazad na vrh Ići dole
sonebx




Broj poruka : 11
Datum upisa : 01.08.2010
Godina : 60
Lokacija : Kragujevac

Citroen BX...za ili protiv - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Citroen BX...za ili protiv   Citroen BX...za ili protiv - Page 4 Icon_minitimeNed 1 Avg - 21:05:16

Hvala Peđa. I još jednom pozz svima!!!
Nazad na vrh Ići dole
16_Valve_

16_Valve_


Broj poruka : 1895
Datum upisa : 26.06.2010
Godina : 32
Lokacija : Zrenjanin

Citroen BX...za ili protiv - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Citroen BX...za ili protiv   Citroen BX...za ili protiv - Page 4 Icon_minitimePon 2 Avg - 1:53:09

sonebx ::
Delovi nisu skupi,kao što se priča,samo treba naći dobrog majstora koji se ne hvata za glavu kad mu uđe u dvorište ispravan francuz,kao da je već vrema za generalnu!

Sve si rekao [You must be registered and logged in to see this image.] Ja nisam imao mog BX-a gde da odrzavam u Zrenjaninu jer kod nas ima jedan jedini covek koji zna i hoce da radi Citroene ali je odjednom prestao i ni za koje pare nece da radi.
Nazad na vrh Ići dole
Ryan

Ryan


Broj poruka : 1935
Datum upisa : 17.06.2010
Godina : 53
Lokacija : Beograd

Citroen BX...za ili protiv - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Citroen BX...za ili protiv   Citroen BX...za ili protiv - Page 4 Icon_minitimePon 2 Avg - 5:53:33

Pedja ::
Ryan ::
Sto se tice komfora i udobnosti prednost dajem 405-ici. I žena i deca su mi oduševljena Peugeotom i mnogo su zadovoljniji nego BX-om..

Misliš da je 405 udobniji od BX-a, jel ti bila hidraulika ok?

Apsolutno ispravna. Zamenjeno svih 5 bombi. Kupljene original citroenove kod "Brke" i placene oko 250 eura..manje više koji evro, više se i ne sećam. Remontovani ležajevi zadnje ruke komplet.
Udobnija su sedišta kod 405 i po meni bolje amortizuje na neravninama. Sto se tice stabilnosti dajem malu prednost BX-u ali kompletan utisak na dužem putu je da Peugeot pruža mnogo više. Utisak je subjektivan i nikako ne znači da sam ja u pravu. Nemojte me pogrešno razumeti, nije da sam od onih koji hvale auto koji poslednji voze ali smatram da sam u pravu.

E sada moj je BX bio 1.4 a ovaj pežo je 1.9. Možda kompletnu razliku pravim zbog performansi pežoa ali ako bih imao priliku ponovo da biram uzeo bih 405...Jednostavno više mi leži..
Nazad na vrh Ići dole
http://www.autodelovi-simcar.com
Nele

Nele


Broj poruka : 49
Datum upisa : 11.07.2010
Godina : 48
Lokacija : Novi Bečej

Citroen BX...za ili protiv - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Citroen BX...za ili protiv   Citroen BX...za ili protiv - Page 4 Icon_minitimeUto 3 Avg - 21:36:54

To su veoma slični automobili sem vešanja.
Sedišta u tvom BXu nisu bila kao i BX 19 GTi ili BX 19 GTi 16v (MI16).
I hidraulika je nešto drugačija na GTi modelima. Trap je malo širi, kočnice bolje... Sve je kvalitetnije.
Nljih bi trebalo porediti sa tvojom 405icom.
BX 14 je najslabiji BX i normalno ima i slabiju opremu.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.pitstopservis.com
16_Valve_

16_Valve_


Broj poruka : 1895
Datum upisa : 26.06.2010
Godina : 32
Lokacija : Zrenjanin

Citroen BX...za ili protiv - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Citroen BX...za ili protiv   Citroen BX...za ili protiv - Page 4 Icon_minitimeUto 3 Avg - 22:28:10

Slazem se, GTI a pogotovo 16V ima dosta drugacijih stvari u odnosu na obicnog BX-a. Sedista iz 16V su perverzija, hidraulika je tvrdje "Stimovana", kocnice su ozbiljnije. Ryan-ovog 405 treba porediti sa BX-om GTI a 405 Mi16 sa BX-om 16V [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
sonebx




Broj poruka : 11
Datum upisa : 01.08.2010
Godina : 60
Lokacija : Kragujevac

Citroen BX...za ili protiv - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Citroen BX...za ili protiv   Citroen BX...za ili protiv - Page 4 Icon_minitimeSub 21 Avg - 20:24:48

Šteta administratore. To je toliko dobar auto da mnogi nemaju pojma. Ja sam promenio preko pedeset auta,ali pošteno da ti kažem,da li imam sreće sa ovim,ili su stvarno dobri,ja bolji od ovoga nisam imao. Problemi su takve sitnice,da za par meseci,znaću i sam da ga popravljam. Moj majstor kad odem na kontrolu,izvadi knjigu i sve mi lepo objasni,da je to za priču. Ja sam zaista prezadovoljan ovim autom ZA SADA! Dalje videćemo.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Citroen BX...za ili protiv - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Citroen BX...za ili protiv   Citroen BX...za ili protiv - Page 4 Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Citroen BX...za ili protiv
Nazad na vrh 
Strana 4 od 4Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4
 Similar topics
-
» Citroen c3 1.4 hdi
» CItroen BX4 TC
» Citroen BX 1.4 By Ryan
» CItroen BX 16 Valve
» Citroen CX GTI Turbo 1, 2, CX 2.0RE

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
 :: Forum automobila :: Proizvođači i modeli-
Skoči na: